Skip to content
Home » סדרות הטלויזיה הטובות ביותר – סדרה מס 82 Big Little Lies שקרים קטנים גדולים 2017-2019 דרמה

סדרות הטלויזיה הטובות ביותר – סדרה מס 82 Big Little Lies שקרים קטנים גדולים 2017-2019 דרמה

שקרים קטנים גדולים, ששודרה בין 2017 ל-2019, היא סדרת דרמה מרתקת שמתחתנת עם נרטיב משכנע עם צוות כוכבים. סקירה זו בוחנת את הניואנסים של התוכנית, תוך הדגשת נקודות החוזק והחולשה שלה.

1. מבוא ל'שקרים קטנים גדולים'

'שקרים קטנים גדולים' היא סדרת טלוויזיה סוחפת ומעוררת מחשבה ששודרה במקור משנת 2017 עד 2019. התוכנית מתרחשת בעיירה הציורית מונטריי, קליפורניה, ועוקבת אחר חייהן של קבוצת אמהות מושלמות לכאורה, שמסתבכות ברשת של סודות, שקרים וטרגדיה. מעובד מהרומן של ליאן מוריארטי, הסדרה צוללת עמוק לתוך הבטן האפלה של חיי הפרברים, בוחנת נושאים של התעללות במשפחה, חברות, אמהות והשלכות של שמירת סודות. עם צוות השחקנים המדהים שלו, סיפור הסיפורים המשכנע והצילום עוצר הנשימה, 'שקרים קטנים גדולים' שובה את הצופים כבר מהפרק הראשון ומשאיר אותם משתוקקים לעוד.

1. פוסטר רשמי של 'שקרים קטנים גדולים'
1. פוסטר רשמי של 'שקרים קטנים גדולים'

2. 'סודות, שקרים וחמשת מונטריי: מי הדמויות?'

הדמויות ב'שקרים קטנים גדולים' מורכבות, רב-ממדיות, וכל אחת טומנת בחובה את הסודות והשקרים שלה.
1. מדליין מרתה מקנזי (בגילומה של ריס ווית'רספון) היא אם בעלת רצון חזק ונאמנה עד עזה, שמוצאת את עצמה שקועה בדרמת חייהם של חבריה בעודה נאבקת בחוסר הביטחון שלה ובנישואים המתפוררים.
2. סלסט רייט (בגילומה של ניקול קידמן) היא אישה יפה ואמידה שנראה שיש לה הכל אבל סובלת בסתר מנישואים פוגעניים. המסע שלה הוא חקירה קורעת לב של המורכבות של אלימות במשפחה.
3. ג'יין צ'פמן (בגילומה של שיילין וודלי) היא אם חד הורית שעוברת למונטריי עם בנה הצעיר ומסתבכת ברשת של שמועות וסודות. עברה המסתורי והכוח השקט שלה הופכים אותה לדמות מסקרנת לעקוב אחריה.
4. רנטה קליין (בגילומה של לורה דרן) היא אשת עסקים מצליחה שמגינה בחירוף נפש על משפחתה ועל המוניטין שלה. אישיותה הגדולה מהחיים ונאמנותה העזה הופכים אותה לכוח שצריך להתחשב בו.
5. בוני קרלסון (בגילומה של זואי קרביץ) היא אשתו החופשית והרחומה של בעלה לשעבר של מדלין. כשהמתחים עולים בתוך הקבוצה, התנהגותה השלווה של בוני מסתירה סוד אפל שמאיים לפענח הכל.
הכימיה בין הדמויות הללו מורגשת, והאינטראקציות ביניהן מניעות את הנרטיב קדימה, ומשאירות את הצופים על קצה המושבים. ככל שהסיפור מתפתח, אנו עדים למורכבות של מערכות היחסים שלהם, להשפעה של הסודות שלהם, ולאורך הדרך שהם יעשו כדי להגן זה על זה. כל דמות מביאה פרספקטיבה ייחודית ומוסיפה עומק לסיפור הכולל, מה שהופך את 'שקרים קטנים גדולים' לסדרה כובשת ומונעת דמויות באמת.

3. הקשת הנרטיבית: האם זו צריבה איטית או נסיעה ברכבת הרים?

'שקרים קטנים גדולים' מציעה קשת נרטיבית שהיא שילוב מושלם של שריפה איטית ונסיעה ברכבת הרים, ומשאירה את הצופים מעורבים ולהוטים לכל פרק חדש.

 • 1. שריפה איטית של מתח ותככים:
  הסדרה מתחילה עם תיאור אידילי לכאורה של העיירה הציורית מונטריי, קליפורניה, אבל ככל שהפרקים מתקדמים, מתחילים להופיע סדקים בחזית השלמות. הצטברות איטית של מתח ותככים יוצרת תחושת אי נוחות מוחשית, ומותירה את הצופים על קצה מושביהם, תוהים מה מסתתר מתחת לפני השטח של הקהילה המושלמת לכאורה הזו.
 • 2. פיתולים:
  בדיוק כשאתה חושב שהבנת את הסיפור, 'שקרים קטנים גדולים' זורק פיתולים בלתי צפויים שגורמים לך לנחש. הסדרה מציגה באופן מופתי רבדים חדשים של מורכבות, חושפת גילויים מזעזעים ובריתות בלתי צפויות. רכבת ההרים של הרגשות וההפתעות הבלתי פוסקות גורמים לחוויית צפייה מלהיבה שמרתקת אותך מההתחלה ולא מרפה עד שהקרדיטים האחרונים מתגלגלים.
 • 3. עומק רגשי ופיתוח אופי:
  הסדרה אמנם מלאה במתח ובתככים, אבל היא גם מעמיקה ברגשות ובמאבקים של הדמויות שלה. כל פרק מקלף שכבה נוספת, וחושף את מורכבות חייהם, מערכות היחסים וההשלכות של מעשיהם. התפתחות הדמויות עשירה וניואנסית, ומאפשרת לצופים להתחבר לדמויות ברמה עמוקה. ככל שהסיפור מתפתח, אנו עדים לצמיחתן של הדמויות, בניצחונותיהן ובטרגדיות שלהן, ויוצרים קשת סיפורית שהיא לא רק מרגשת אלא גם מהדהדת רגשית.

3. סצנה המתארת רגע מתוח בקשת הסיפורית
3. סצנה המתארת רגע מתוח בקשת הסיפורית

4. 'הקאסט: מצעד של כוכבים'

צוות השחקנים של 'שקרים קטנים גדולים' הוא לא פחות מיוצא דופן, עם מצעד של כוכבים שמספקים הופעות עוצמתיות. מוותיקים ותיקים ועד כישרונות עולים, צוות ההרכב מחייה את הדמויות בעומק ובאותנטיות.

בראש הלהקה עומד אנסמבל של שחקניות מעצימות, כולל ניקול קידמן, ריס ווית'רספון, שיילין וודלי, לורה דרן וזואי קרביץ. כל שחקנית מביאה אנרגיה וכריזמה ייחודית לתפקידיה, ויוצרת כימיה דינמית ומשכנעת על המסך.

ניקול קידמן זורחת בתור סלסט רייט, אישה עשירה וחידתית המתמודדת עם נישואים סוערים. הגילום שלה גולמי, פגיע ושובה לב, וזיכה אותה בשבחי הביקורת ובמספר פרסים.

ריס ווית'רספון מציגה הופעת טור דה כוח בתור מדליין מקנזי, אם בעלת רצון חזק ומגוננת בחירוף נפש. הכריזמה של ווית'רספון והתזמון הקומי ללא דופי מביאים עומק והתאמה לדמותה, מה שהופך אותה לבולטת בסדרה.

שיילין וודלי מביאה עוצמה שקטה לתפקיד ג'יין צ'פמן, אם חד הורית צעירה עם עבר אפל. התיאור הניואנסי של וודלי מציג את הטווח שלה כשחקנית, לוכד את המורכבות של המסע של דמותה באותנטיות ובעומק רגשי.

לורה דרן מפקחת על המסך בתור רנטה קליין, אשת עסקים ואמא מצליחה. ההופעה העזה והבלתי מתנצלת של דרן מוסיפה שכבות של מורכבות לדמותה, מה שהופך אותה לאיימה וגם לסימפטית.

זואי קרביץ מסיימת את צוות השחקנים יוצא הדופן עם גילומה של בוני קרלסון, אישה אניגמטית וחופשית רוח. קרביץ מביאה לתפקידה נוכחות מגנטית ופגיעות, ויוצרת דמות כובשת ומסתורית כאחד.

5. 'כוחם של הסודות: מבט על הנושאים'

אחד הנושאים המרכזיים שנחקרו ב'שקרים קטנים גדולים' הוא כוחם של סודות והדרכים שבהן הם יכולים לפענח חיים. הסדרה מעמיקה במורכבות של יחסי אנוש ובהשלכות של שמירת אמיתות נסתרות.

לאורך כל הנרטיב, הדמויות מתחבטות בסודות האישיים שלהן, בין אם מדובר בהתעללות המתרחשת בנישואיה של סלסט, בעברה הרודף של ג'יין, או במתחים החבויים בחייהם המושלמים לכאורה של חמשת מונטריי. הסודות הללו משמשים כזרזים למתח ולקונפליקט, ומובילים בסופו של דבר לגמר שיא והרסני.

הסדרה בוחנת גם את השפעת הציפיות החברתיות ואת הלחץ לשמור על המראה החיצוני. הקהילה העשירה והמיוחסת של מונטריי היא חזית של שלמות, אבל ככל שהסדרה מתפתחת, הסדקים בתמונה הזו מתחילים להופיע. 'שקרים קטנים גדולים' מטיל ספק בהשפעות המזיקות של התאמה לנורמות החברתיות והמחיר שהיא גובה על רווחת הפרט.

נושא בולט נוסף בסדרה הוא חקר האימהות והמורכבות של גידול ילדים בסביבה אידילית לכאורה. הדמויות מנווטות את אתגרי ההורות, מאמהות מסוקים ועד הורים נעדרים, תוך הדגשת הגישות המנוגדות והמחיר שזה גובה מחייהן האישיים.

כוחם של הסודות שזור לאורך הסדרה, ומדגיש את ההשפעות שיש להם על יחידים ועל הקהילה כולה. הסדרה מעלה שאלות מעוררות מחשבה על הדרך שבה אנשים ילכו כדי להגן על עצמם ועל יקיריהם, וההשלכות המוסריות של הבחירות הללו.

5. איור המדגיש את הנושאים המרכזיים של הסדרה
5. איור המדגיש את הנושאים המרכזיים של הסדרה

6. 'שקרים קטנים גדולים' לעומת הספר: איך זה משתווה?

כאשר משווים את סדרת הטלוויזיה 'שקרים קטנים גדולים' לספר שעליו היא מבוססת, אין מנוס מלהבחין בנקודות דמיון והן בהבדלים. הסדרה נשארת נאמנה לקו העלילה ולדמויות המורכבות שיצרה הסופרת ליאן מוריארטי ברומן שלה. עם זאת, ישנם שינויים ותוספות מסויימים עבור התאמת המסך.

אחד ההבדלים הבולטים ביותר הוא התפקידים המורחבים וקווי העלילה של כמה דמויות משניות. בספר אולי היו להם חלקים קטנים יותר, אבל בסדרה ניתן לסיפורים שלהם יותר עומק ומשמעות. זה מאפשר חקירה עשירה יותר של החיים המקושרים זה לזה של קהילת מונטריי.

סדרת הטלוויזיה מוסיפה גם שכבה נוספת של מתח ומסתורין, שמחזיקה את הצופים על קצה המושבים. בעוד שהספר מתמקד יותר בתוצאות של אירוע הרסני, הסדרה נוקטת בגישה שונה על ידי הקנטת הקהל בהצצות לעתיד, ויוצרת תחושה של תככים וציפייה.

הבדל נוסף הוא ההגדרה. בעוד הספר מתרחש באוסטרליה, סדרת הטלוויזיה מעבירה את הסיפור לעיירת החוף הציורית מונטריי בקליפורניה. השינוי הזה מביא אסתטיקה ויזואלית חדשה לנרטיב ומוסיף תחושה של זוהר ושפע לחייהם של הדמויות.

למרות ההבדלים הללו, מהות הסיפור נותרה בעינה. הנושאים של סודות, אמהות ומורכבות של מערכות יחסים עדיין נחקרים בעומק ובניואנסים. הסדרה מצליחה ללכוד את האינטנסיביות הרגשית ואת דינמיקת הדמות המתוארים בספר, מה שהופך אותו לעיבוד משכנע.

7. 'סוף השקרים: האם הגמר היה מספק?'

כשזה מגיע לגמר של 'שקרים קטנים גדולים', הדעות עשויות להשתנות אם הוא סיפק מסקנה מספקת לנרטיב הסוחף. בואו נעמיק בשלושה היבטים מרכזיים של הגמר כדי להעריך את השפעתו.

 • הפתרון של התעלומה:
  אחד מקווי העלילה המרכזיים לאורך הסדרה סובב סביב המסתורין סביב מותה של דמות. הגמר חושף סוף סוף את האמת, ומפרק את רשת השקרים שנבנתה במהלך התוכנית. הגילוי מזעזע ובלתי צפוי ומשאיר את הצופים עם תחושת סגירה. עם זאת, יש שיטענו כי ההחלטה הייתה מהירה או צפויה, מה שפוגע בשביעות הרצון הכללית של הגמר.
 • פיתוח וצמיחה של אופי:
  הגמר גם מספק פלטפורמה לדמויות להתעמת עם השדים הפנימיים שלהן ולחוות צמיחה אישית. אנו עדים לאבולוציה של מערכות היחסים שלהם, כמו גם למסעות האישיים שלהם לקראת גאולה או קבלה. התפתחות דמות זו מוסיפה עומק ותהודה רגשית לגמר, ומשאירה את הצופים עם תחושת סיפוק מהצמיחתן של הדמויות. עם זאת, חלקם עשויים להרגיש שקשתות אופי מסוימות לא נפתרו או חסרות סגירה מספקת.
 • השפעה רגשית:
  הגמר של 'שקרים קטנים גדולים' הוא רכבת הרים רגשית, המעוררת מגוון רגשות מהצופים. זה מושך את מיתרי הלב, עם רגעים נוקבים של הרהור, סליחה והקרבה. ההשפעה הרגשית של הגמר נמשכת, ומשאירה רושם מתמשך. עם זאת, יש שיטענו שהרגעים הרגשיים היו מלודרמטיים או מאולצים מדי, והפחיתו את ההשפעה הכוללת.

7. עדיין צילום מהסדרה הגמר המראה את תגובות הדמויות
7. עדיין צילום מהסדרה הגמר המראה את תגובות הדמויות

לסיכום, שקרים קטנים גדולים היא דרמה קשה ששובה את הקהל עם הדמויות המורכבות והעלילה הסבוכה שלה. למרות כמה פגמים קלים, היא עומדת כאחת מסדרות הטלוויזיה הטובות ביותר, ומציעה חווית צפייה ייחודית.

דילוג לתוכן